Čištění fasád a budov

Centrum profesionálního čištění fasád a odborné inspekce fasád nabízí našim klientům a zákazníkům odborné a kvalitní služby v oblasti čištění fasád, čištění konstrukcí, čištění elektrorozvaděčů, čištění žulových fasád , čištění teraco fasád , čištění fasád , čištění mramorových fasád , čištění betonových fasád , čištění dřevěných fasád , odstranění barev z fasád , odstranění lepidel z fasád , parní čištění fasád, čištění opláštění budov aj.

Čištění fasád a budov

Finální impregnace fasád a opláštění budov jsou přirozenou samozřejmostí. Ochranou a impregnací fasád nabývá povrch vodoodpudivých, olejofóbních, samočistících vlastností a matných a lesklých vzhledů dle přání a požadavku zákazníka povrch je snadné profesionálně udržovat. Revitalizace a čištění fasád je prováděno dle přísných certifikačních norem institutu IICRC a profesionální systému Diamond Professional™ v rámci České a Slovenské republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Čištění fasád a budov

Dlouhodobá ochrana a impregnace fasád a fasádních povrchů budov, domů a objektů má za následek výrazné prodloužení životnosti stavu vyčištěné a z revitalizované fasády a především zhodnocení celkově vložené investice majitelů či SVJ sdružení do celkové životnosti vyčištěné fasády. Naše firma Čistění Express® je certifikovanou a odborně prováděcí firmou profesionálních samočistících nátěrů FN NANO® s 10-ti letou garanční zárukou samočistící účinnosti impregnačních nátěrů fasád, opláštění budov, zdiva, střech a svislých či šikmých venkovních ploch a zdí.

Čištění a tryskání fasád je prováděno certifikovanými metodami a profesionálními systémy Mosmatic Professional™, Kranzle Professional™ a Oertzen Professional™ na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a Diamond Professional™.

Čištění fasád provádíme v rámci mnoha fasád:

STŘECHY
PODLAHY
DŘEVO
ŽULA
SCHODY
GRAFFITI

FASÁDY
DLAŽBY
KÁMEN
MRAMOR
PODESTY
SOKLY 

OBKLADY
ZÁMKOVÉ DLAŽBY
PVC / LINO
PÍSKOVEC
VSTUPY
CHODNÍKY

Čištění fasád zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků, čištění spár, odstranění mastnot a silných nečistot včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění fasád na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a Diamond Professional™.V rámci čištění a impregnace fasád naši certifikovaní technici, kteří mají speciální výcvik a zkušenosti, jsou připraveni vybrat správné brusné postupy a kroky, vhodné prostředky, stroje a zařízení, nástroje a materiály ve spojení s řádnou metodikou pro udržení nebo obnovení pevného povrchu fasád do své původní krásy a vzhledu. Certifikovaní technici Vám jsou připraveni poradit, jak se čistí a udržuje vzhled tvrdého povrchu fasád a jak maximalizovat své investice a prodloužit životnost fasád.

Čištění fasád a budov

Potřebujete zajistit kvalitní a odborné čištění a renovaci fasád ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách nebo průmyslových prostorách ve Vašem regionu?

Čištění fasád Praha, čištění fasád Brno, čištění fasád Plzeň,  čištění fasád Mělník, čištění fasád Česká lípa, čištění fasád Mladá Boleslav, čištění fasád Liberec, čištění fasád Ústí nad Labem, čištění fasád Děčín, čištění fasád Kladno, čištění fasád Benešov, čištění fasád Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin.

Čištění fasád a budov

IICRC je značka a symbol profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, čištění a obnovu průmyslových a bytových fasád . Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními obchodními společníky, IICRC slouží více než 25 zemí s kancelářemi ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku a jejím cílem je celosvětově poskytovat školení odborně prováděcích firem v oboru čištění – renovace – revitalizace a ochrany fasád z hlediska čalouněných materiálů, textilních materiálů, koberců, tvrdých a elastických fasád ovin, a dřevěných fasád .

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu fasád prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na čištění koberce a čištění čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých fasád či dlažby, fasád dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

Čištění fasád a budov

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™ a směrnic asociace IICRC. Asociace IICRC si dává za poslání svého působení na trhu snahu a odhodlání pomáhat udržovat domovy a obchody a bytové či pracovní prostory zdravé.

Naše firma v rámci interní certifikace IICRC je povinna prezentovat spotřebitelům přesné informace a obchodovat dle čestnosti a poctivosti. Naše firma je povinna interně proškolit všechny zaměstnance, kteří projdou všechny požadované interní a externí testy. Toto úsilí vede k kontinuálnímu vzdělávání našich zaměstnanců a spolupracovníků, kteří v rámci svého profesního růstu stále pokračují ve vzdělávacím programu IICRC a naše firma tak dokáže udržet aktuální informace o nejnovějších změnách v průmyslového a bytového čištění fasád.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a inspekce fasád

Čištění fasád a inspekce fasád je zajišťována prostřednictvím našich techniků a vedoucích pracovníků a probíhá dle norem IICRC, které se řídí vydáním certifikace ANSI schváleného standardu – BSR-IICRC S220 o tvrdém povrchu povrchové krytiny a její inspekce. Zpevněná plocha povrchové krytiny a její problematika profesionálního čištění a údržby včetně ochrany fasád stoupá a je potřeba nezaujatého inspekčního hodnocení a metodologií odborně způsobilou stranou na základě procesní normy pro profesionální kontrolu tvrdých fasád a povrchových krytin včetně vhodného doporučení údržby po instalaci, čištění a impregnaci povrchových materiálů.

Čištění fasád má své zákonitosti a prostřednictvím inspekce povrchových materiálů a stavu fasád je zjištěno, že každá má své jedinečné vlastnosti a každá kontrola je pečlivě hodnocena z hlediska řádného uplatňování této normy. V některých případech je možná i odchylka od definované normy a v takovýchto případech je třeba užít zdravý rozum a profesionální úsudek, který musí být vykonáván ve všech případech.

Profesionální odborné čištění a inspekce fasád pomocí vyškoleného technika či vedoucího pracovníka je důležité proto, aby Vaše fasád a byla řádně a kvalitně vyčištěna a to prostřednictvím způsobilých dílčích kroků dle norem IICRC a systému Diamond Professional™. I když jsou Vaše povrchy pravidelně udržovány, může objevit v průběhu profesionálního čištění na povrchu flek či mapa, je zapotřebí vhodně a odborně redukovat či odstranit to co není vidět na první pohled a pomůže Vám vaši fasád u udržet svěží a kvalitně vyčištěnu a ochráněnu.

Čištění fasád a budov

Inspekce fasád v rámci čištění fasád je velice důležitá. Jedním z důležitých kroků je určení a zjištění hodnoty PH fasád a materiálu, abychom mohl zvolit vhodný technologický koncept z hlediska použití vhodné čistící složky a čistících systémů a nástrojů a následných speciálních čističů systému Diamond Professional™. Certifikace IICRC nás vede k poznání a dodržení základních principů profesionální metodiky čištění fasád a to vyhodnocení PH faktorů a zvolením vhodného chemicko-technologického postupu užití a fázování jednotlivých brusných a čistících složek v rámci více fázového čištění fasád.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a budovČištění fasád a hodnota PH (tj. „potenciál vodíku“), též vodíkový exponent je číslo, kterým v chemii vyjadřujeme, zda vodný roztok reaguje kysele či naopak zásaditě (alkalicky). Jedná se o logaritmickou stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14 (pro většinu vodných roztoků, roztoky silných kyselin a zásad či jiné než vodné roztoky mohou nabývat jiných hodnot); přitom neutrální voda má pH při standardních podmínkách rovno 7. U kyselin je pH menší než sedm – čím menší číslo, tím „silnější“ kyselina; naopak zásady mají pH > 7, čím větší číslo, tím „silnější“ zásada. Naše firma používá profi PH metry – digitální přístroje užívané pro odběry vzorků, které díky speciální laserové čočce zaměří PH povrchu před čištění a po čistění.

Čištění fasád a inspekce fasád zkoumá a hodnotí také tvrdost povrchového materiálu fasád dle Mohsovi stupnice tvrdosti, která vyjadřuje schopnost jednoho materiálu rýt do druhého. Byla vytvořena německým mineralogem Friedrichem Mohsem a slouží pro určení tvrdosti látek.

Čištění fasád a budov

Tvrdost fasád je vektorová fyzikální vlastnost, která je definovaná jako odpor proti vnikání cizího tělesa, který vynakládá látka. Závislá je na struktuře krystalů, přesněji řečeno na pevnosti vazeb mezi částicemi v látce. Pro běžné použití v praxi je dobré se orientovat v základní tvrdosti předmětů v běžném dosahu. Například nehet má tvrdost 1,5-2. Mince 3,4-4. Kapesní nůž přibližně 5 a pokud minerál zanechává rýhu ve skle, má tvrdost větší než 5. Naši odborně způsobilí technici mají k dispozici Mohsovi jehly tvrdosti, kterými bezpečně změří tvrdost povrchu.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a vstupní důležité informace

Čištění fasády, impregnace fasády či nový povrch fasády a může zlepšit vzhled každé budovy či objektu. Chcete-li, aby Vaše fasáda a byla čistá, je nutné pravidelně Vaši fasádu udržovat. Po určité době a čase, i přesto jak moc máte kvalitní pomůcky je třeba fasádu podrobit profesionálním čištění či impregnaci a tak nakonec budete muset zavolat a obrátit se na profesionální firmu zajišťující odborné a renomované čištění , revitalizace, nátěry a impregnaci fasád.

Čištění fasád může a bývá leckdy špinavá práce. Pro důkladné a renomované čištění fasád je třeba mít kvalitní a profesionální vybavení . Asociace IICRC v souvislosti s tímto oborem zveřejnily příběhy důvěřivých spotřebitelů, kteří reagovali na nízkonákladové čištění fasád za super a nejnižší cenu a se stali obětí neetického chování tzv. levných firem , kteří se nebojí lhát a klamat spotřebitele a dělat nekvalitní práci. Toto naše firma a filozofie podnikání striktně odmítá a dlouhodobě se proti tomuto neetickému chování snaží bránit a bojovat a to jak prostřednictvím médií, webových stránek, tak PR osvěty.

Naše firma na základě certifikace IICRC a profesionálního systému čištění fasád Diamond Professional™ vypracovala pro naše klienty níže uvedený přehled hlavních bodů, který je vhodné při výběru renomované odborně způsobilé firmy na čištění fasád mít na zřeteli:

Čištění fasád a budov

Čištění fasád & cena – pokud inzerovaná a sdělená cena zní příliš dobře a jeví se jako velmi nízká (30-50,- Kč per m2), je to opravdu podezřelé. Nízká cena obvykle odpovídá nízké kvalitě pro jakýkoli produkt nebo službu. Legitimní podnikatelé a firmy jako je např. Čistění Express® mají výdaje, které nelze opominout – platba licencí, daní, pojištění, mzdy zaměstnanců, pořízení a provoz kvalitních nástrojů, kvalitní webové stránky, administrativní zázemí firmy a každá solidní prosperující firma si klade za cíl vytvářet zisk, který jí umožňuje nákup nových technologií, školení managementu a techniků aj.

Čištění fasád & kvalita – nikdy nemá být cena služeb, být jediným kritériem pro výběr renomované firmy na čištění fasád . Cena, která se na první okamžik jeví jako vysoká nemusí být signál o odmítnutí takovéto firmy či nabídky. Je vhodné vždy zjistit co se za tzv. vyšší cenovou hladinou skrývá a jaká je její podstata neb platí jediné to ve všech profesích = kvalitní práce si zaslouží kvalitní cenu.

Čištění fasád & reklama – v inzerovaných reklamách a upoutávkách nelze v mnoha případech zjistit co přesně cena zahrnuje a z čeho se skládá, a tak je zapotřebí požádat o pevnou cenu písemně e-mailem před zahájením prací či detailní vysvětlení cenové nabídky po telefonu. Zeptejte se, jakou metodu a dílčí kroky bude případná prováděcí firma používat včetně metody čištění a na výhody a nevýhody této metody ve srovnání s jinými metodami a firmami.

Čištění fasád & školení – profesionální školení renomované firmy vyžadují pro firmu nemalé výdaje a je vždy v rámci naší firmy směrováno na vedení a zaměstnance, proto aby se zapojily do formálního vzdělání v různých čisticích disciplínách. Spotřebitelé by měli požádat o informace v rámci cenové nabídky, zda je firma odborně způsobilá a formálně proškolená prováděcí firma včetně pojištění odpovědnosti.

Čištění fasád & zkušenosti – léta zkušeností jsou neustále kombinovány s formálními vzdělávacími a školícími programy a tímto se významně podílejí na zkušenostech a odbornosti svých zaměstnanců a techniků. Profesionální firmy si mohou dovolit zaměstnávat takové techniky a prováděcí pracovníky, kteří mají schopnosti a technologické zkušenosti a technické zázemí k provedení renomovaného čištění fasád .

Čištění fasád & profesionální jednání – zárukou renomované firmy je skutečnost, že firma v rámci objednávky nevyvíjí na klienta žádný tlak. Pracovníci jsou a musí být zdvořilý a ochotný věnovat čas důkladnému vysvětlení z hlediska metodiky čištění a odpovědět na všechny otázky. Spotřebitel by měl nikdy cítit pod tlakem a to proto, že neexistuje jedno kritérium pro výběr čištění fasád . Vždy se jedná o několik kombinace faktorů, které je třeba brát v úvahu rozhodnutí o výběru vhodné firmy.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a objednávka

Objednávka čištění fasád a impregnace fasád předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné čištění fasád objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky čištění fasád a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Čištění fasád a budovAdresa a lokalita místa
 2. Plocha v m2 a rozsah plochy
 3. Materiál a typ fasády
 4. Doplňkové služby
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Čištění fasád a profesionální cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve kterém se povrch nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění fasád vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Čištění fasád a budovAdresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena Kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka čištění fasád vždy zahrnuje základní čištění a čistící kroky včetně kroků čištění. Cena může být upravena, jelikož se na povrchů může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání a příprava povrchu, vysoká mastnota aj. speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a budov a technologický postup

Čištění fasád a impregnace fasád se dělí a metodicky rozlišuje na různé úrovně dle stavu povrchu. Každý povrch je specifický a je zapotřebí ho nejdříve zanalyzovat a navrhnout vhodnou metodu a rozsah čištění a typ impregnace případné doporučení ochranného nátěru či formy zvýraznění fasády.

Metody profesionálního čištění a renovace přírodního či umělého kamene:

 1. Renovace a tryskání fasád systémem | Torbo, Oertzen, Mosmatic
 2. Hloubkové intenzivní čištění fasád systémem | FINALIT, Mosmatic
 3. Intenzivní čištění fasád horkou parou systémem | Idromatic
 4. Tlakové mytí fasád a opláštění budov | Puraqleen, Kranzle
 5. Impregnace a ochranné nátěry fasády systémem | Finalit, Anker

Čištění fasád a budov

Čištění fasád, tryskání fasád, omítek a obkladů

Čištění fasád a tlakové tryskání a pískování fasád a omítek je prováděno vysoce účinnými metodami a stroji profesionálního čištění Torbo, Mosmatic™, Kranzle, Oertzen, Kärcher. Tyto metody nabízíme naším klientům na základě absolvovaných odborného školení a získaného certifikátu se zaměřením na profesionální tlakové čištění podlah a povrchů.

Stroje Kranzle, Oertzen, Torbo eliminují prašnost až o 80%. Naše firma je používá především při čištění, pískování, rekonstrukcích a sanacích, všeobecně pak pro přípravu povrchů pro nanášení nátěrových hmot.

 • Tryskání a čištění cihel sklepů
 • Tryskání a čištění fasád
 • Odstraňování nátěrů a omítek
 • Odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí
 • Příprava podkladu pro aplikaci nátěrových systémů a stěrek
 • Možné tryskání ocelových konstrukcí s inhibitorem
 • Tryskání památek (systém je schválen památkovým ústavem)
 • Čištění dřeva a dřevěných konstrukcí
 • Tryskání,pískování, čištění, sanace, zdrsnění betonu

Čištění fasád a budov

Čištění fasád tryskáním a pískováním fasád je prováděno směsí písku s vodou jenž je unášena proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. Abrazivní účinek je dosažen kinetickou energií proudící směsi. Rychlost zrna písku při výkonu kompresoru 10 m 3/min a tlaku 7 bar je cca 300 m/s. Přístroje jsou řízeny 12 V stejnosměrným proudem a ovládány pneumaticky. Přístroje jsou vybaveny pístovým čerpadlem se sací výškou 6 m. U všech přístrojů je konstantně nastaveno složení tryskací směsi v poměru 80:20 (písek:voda). Potřebné množství směsi je regulováno dávkovacím ventilem. Označení (0,6-8) udává množství směsi v litrech za minutu. V případě, že je třeba snížit abrazivnost tryskací směsi, je možno otevřít dávkovací ventil přídavné vody. Pak je k libovolně zvolenému množství směsi automaticky přisáváno dalších 0,6-8 l/min. vody, a tím je možno docílit změny poměru písek:voda ve směsi až na 10:90.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád, omítek a přírodních obkladů a cihel

Intenzivní čištění fasád, omítek a obkladů je prováděno vysoce účinnými metodami a stroji profesionálního čištění Mosmatic™, Kranzle, Oertzen a profesionální čistícími přípravky FINALIT. Tyto metody nabízíme naším klientům na základě absolvovaných odborného školení a získaného certifikátu se zaměřením na profesionální tlakové čištění podlah a povrchů.

Tlakové čištění fasád a materiálů horkou vodou se dělíme v rámci naší firmy na níže uvedené skupiny a oblasti a to dle typu materiálu, znečištění, stavu povrchu a použití vhodné čistící technologie:

Vysokotlaké tlakové čištění a tryskání povrchů

Tlak: od 200bar = Teplota: 80°– 130°C

 • tlakové čištění podlah
 • tlakové čištění spár
 • tlakové sanace betonu
 • tlakové čištění fasád
 • tlakové čištění kamene
 • tlakové čištění konstrukcí
 • tlakové čištění dlažby
 • tlakové odmašťování povrchů
 • tlakové čištění schodů
 • tlakové čištění střech
 • průmyslové tlakové čištění
 • tlakové čištění stěn a opláštění

Vysokotlaké čištění fasád a metodika čištění fásád

Čištění fasád a budov

Tlakové čištění a revitalizace fasád horkou vodou vysokotlakými stroji a profesionálními tlakovými systémy je založeno na principu kombinace a spojení dvou elementárních složek – voda (tlak) a horká pára (teplota) s další kombinací třech faktorů a to suché páry – vlhké páry – ostré páry. Tyto uvedené parametry nastavení prostřednictvím tlakových profesionálních systémů lze různě kombinovat. Naše firma má díky dlouhodobým zkušenost vytvořeno již několikero vhodný konceptů a metodických postupů z hlediska tlakového čištění – revitalizace a sanace povrchů a materiálů a to od malospotřebitelského hobby zákazníka až po průmyslové a výrobní provozy a objekty.

Vysokotlaké čištění fasád, odmašťování povrchů a materiálů je tlakové mytí – desinfekce až k vysokotlakému čištění povrchů či sanace materiálů nebo tryskání materiálů. Tlakové čištění je činnost, při které dochází k čištění různých povrchů a materiálů využíváním proudu vody pod vysokým tlakem s velikou kinetickou energií a čištěním s kombinací horké páry v různé plynném skupenství.

Čištění fasád a budov

Čištěním fasád horkou vodou je díky kombinaci síle proudu – tlaku vody a teploty vody – páry směřované k čištěnému povrchu je možné odstranit například:

 • atmosférické nečistoty (prachové částice, smog, saze)
 • organické nečistoty (řasy, plísně, mechy a pod.)
 • graffiti, barvy, laky a mořidla
 • mastností a olejových skvrn
 • cementový povlak, rez i solné výkvěty
 • pogumování betonových, asfaltových a antiskidových povrchů
 • žvýkačky a gumové či silikonové zbytky nečistot

Čištění fasád horkou vodou a jeho hlavní princip vysokotlakého čištění je založen na mechanickém odtržení špíny z povrchu, aplikací vody o veliké kinetické energii. Ta je dána její rychlostí, tedy tlakem a hmotností, tedy průtokem. Na rozdíl od klasického vodního čištění, při kterém je kinetická energie vyráběna velkým množstvím vody, je zde její spotřeba kvůli vysokému tlaku až o 75% nižší, při mnohonásobném čistícím efektu.

Tlakové čištění fasád je ekologicky šetrnou formou čištění pomocí různé síly tlaku vody a teploty vody vysokotlakého přístroje a sestavy. Díky této technologii je možné odstranit prach, barvu, bláto ze zdí, kovů, cest, chodníku, olejové skvrny z podlah, různorodou špínu z dopravných prostředků, odstranění graffiti z budov, mytí materiálů od starých nátěrů a popisů a jejich přípravu pro další úpravu nebo renovaci, atd.

Čištění fasád a budov

Vysokotlaké čištění fasád a revitalizace povrchů a materiálů horkovodním tlakovým čištěním povrchů, podlah či schodů mluví jednoznačně kombinaci a použití speciálních profesionálních čistících hlavic systému Mosmatic™. Tímto systémem a metodou Mosmatic™ je profesionální a vysoce účinná metoda ekologického čištění povrchů. Tato metoda je založena principu vysokotlakého tlakového čištění povrchů prostřednictvím vody a horké páry s pracovní sílou od 200 barů a teplotou vody od 80°C stupňů.

Tlakovém čištění horkovodní vodou profesionálním systémem Mosmatic™ jsme schopni vyčistit níže uvedené povrchy:

 • Akrylátové fasády
 • Betonové fasády
 • Lícové pásky (brick)
 • Skládané fasády
 • Schody a schodiště
 • Terasy a zastřešení
 • Keramické fasády
 • Porfýrové fasády
 • Kamenné fasády
 • Teraco fasády
 • Garážové vrata
 • Fasádní obklady

Tlakové čištění fasád horkou vodou a vodou vysokotlakým systémem Mosmatic™ pracuje s velmi vysokým tlakem vody a objemem horké páry prostřednictvím rotačních trysek, které v těsné a konstantní vzdálenosti od čištěného povrchu díky tlaku vodě a objemu páry dokáží udělat v okamžiku v podstatě zázraky. Celý proces hloubkového čištění se odehrává pod hlavním krytem hlavice, která jednoznačně zamezí rozstřiku nečistot a vody s to především díky okamžitému odsávání do velkoobjemového zásobníku vysavače, který nečistoty odsává a povrch zároveň vymývá.

Čištění fasád a budov

Intenzivní hloubkové čištění fasád z přírodních cihlových pásků – tzv. klinker brikových pásků provádíme profesionálními čistícími přípravky FINALIT v kombinaci s horkovodním systémem Mosmatic | Hot Box.

Naše firma je schopna z přírodních obkladů a lícových cihlových pásků odstranit níže uvedené nečistoty:

 • Čištění fasád a budovstavební lepidla
 • cementové výkvěty
 • silné nečistoty
 • olejové skvrny a stopy
 • mechy a řasy
 • různé hloubkové znečištění

Přednosti čištění fasád metodou FINALIT PROFESSIONAL™

 • Vysoká účinnost
 • Ekologické čištění
 • Okamžitý výsledek
 • Regulovatelný tlak
 • Příprava na impregnaci
 • Bezprašnost
 • Okamžitá účinnost
 • Okamžité odsávání
 • Totální odstranění nečistot
 • Rychlé schnutí povrchu
 • Rychlost a efektivita
 • Nízké znečištění okolí 

Čištění fasád a obkladů horkou párou

Čištění fasád a budov

Čištění fasád párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára se klasifikuje jako skupenský stav vody a patří do plynného skupenství. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou.

Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čistící a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Čištění fasád a budov

Čištění fasád přehřátou ostrou párou se využívá především na obkladových fasádách, historických fasádách, památkově chráněných objektech, historických reliéfech aj. choulostivých fasádních prvcích či površích, kde není vhodně pracovat s vysokým tlakem vody či jinými vysokotlakými metodami.

Intenzivní čištění fasád párou a jeho hlavními přednosti:

 • Ekologické čištění bez chemických přípravků.
 • Ošetřený povrch zůstává dočasně antistatický.
 • Likviduje viry, bakterie, houby a další bacily.
 • Očištěný povrch zůstává bez zbytků nečistot.
 • Téměř destilovaná pára, která neobsahuje soli.
 • Mnohostranné využití v domácnosti i průmyslu.

Tlakové mytí a údržba fasád a opláštění budov

Čištění fasád a budov

Tlakové mytí fasád, omítek, opláštění a prosklených fasád naše firma provádí systémem PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE v kombinaci s vysoce účinnými přípravky značky FINALIT. K dosažení těžko dostupných a vysoko položených ploch se v uplynulých desetiletích používaly hlavně dvě metody: horolezci a vysokozdvižné plošiny – obě metody mají mnoho společného – hlavně ruční mytí pomocí oknařských pomůcek – tedy rozmýváku a stěrky.

Společný mají i malý hodinový výkon pracovníka, který se pohybuje v řádu několika málo desítek metrů za hodinu. Navíc se využívaly především na prosklené plochy, na ostatní plochy jen výjimečně, vzhledem k náročnosti mytí např. hliníkových ploch, které jsou silně znečištěné.

Čištění fasád a budov

Výškové mytí fasád, omítek, opláštění budov a prosklených fasád systémy PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE v tomto ohledu přináší obrovské zlepšení a efektivitu zvyšuje až na několik stovek metrů za hodinu. Samozřejmě platí, čím více je plocha zašpiněná a čím náročnější je i těmito systémy čištění a mytí fasáda opláštění. Nikdy však neumyjete tak málo, aby systému Puraqleen, Unger či Kranzle mohla konkurovat některá z výše zmíněných metod. Tyto systémy jsou opravdu jedinečně efektivní a výkonné.

Výškové mytí prosklených fasád, ploch a opláštění je používána technologie PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE v kombinaci absolutně čisté vody s takzvanou demineralizovanou vodou, která po zaschnutí nezanechává žádné šmouhy a skvrny. Demineralizovaná voda je zbavená všech nečistot a minerálů a během čištění na sebe tyto látky zpět váže. Díky této vlastnosti je při čištění maximálně účinná i bez použití chemie. Přesto však možnost použití chemie pro ještě lepší výsledky při mytí umožňuje. Díky velmi lehké a přitom stabilní konstrukci systém umožňuje dosáhnout i na špatně přístupná a vysoko poležená místa a tím umožní docílit perfektních výsledků při čištění.

Čištění fasád a budov

Impregnace fasád, omítek a přírodních obkladů

Impregnace fasád, omítek a kamenných obkladů prostřednictvím impregnace metodou FINALIT Professional™, NANO Professional™ je vysoce účinnou dlouhodobou ochranou všech fasádních povrchů:

Proč uvažovat o nano impregnaci a ochraně povrchů?

 • Čištění fasád a budovdlouhodobé udržení čisté fasády
 • anti –graffiti ochrana proti nástřiku
 • ochrana proti ulpívání steklin
 • ochrana proti ulpívání kapek
 • ochrana proti ulpívání nečistot
 • ochrana proti ptačímu trusu
 • ochrana proti prachu
 • ochrana prosklených částí
 • ochrana dřevěných částí
 • ochrana hliníkových rámů
 • ochrana plastových rámů
 • ochrana proti zeleni a plísním

Odbornou impregnací fasády, omítky či kamenných pásku a obkladů nedochází k ochraně povrchu nějakým běžným přípravkem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Povrch se stane po aplikace impregnace vysoce odolné proti ulpívání nečistot, jelikož je na jeho povrchu vytvořena odporová hladká ochranná vrstva, která odpuzuje dopadající nečistoty a během deště využije dopadající vodu ke smytí povrchově nikoliv hloubkově ulpělých nečistot.

Nano impregnace fasády, obkladů či přírodních kamenných obkladů díky nano-formátování povrchu z vytváří tzv. efekt smrštění vodních kapek do různých útvarů. Na základě této skutečnosti tak dochází k mnohem menšímu zůstatku vodních kapek na vyčištěném skle či okně a velká část vodních kapek prostřednictvím odstředění a smrštění po naimpregnovaném skle ihned opouští plochu skla či okna. Zbývající minimum kapek zůstávajících na skle či okně se následně odpaří. Po tomto minimální zůstatku kapek tak zůstávají pouze drobné odpařené minerální stopy.

Čištění fasád a budov

Životnost a trvanlivost vyčištěných a povrchově impregnovaných fasád, obkladů, omítek a solárních panelů je díky zušlechtění povrchu nanotechnologií mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození nečistotami, vodou, UV-zářením až po ochranu proti chemikáliím.

Nano impregnace okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Nano impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Čištění fasád a budov

Spojením nanočástic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nanoformovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Hydrofóbní ochrana fasád a obkladů a stěn

Čištění fasád a budov

Hydrofobizací fasád nazýváme takovou změnu fyzikálně-chemických vlastností ošetřeného materiálu, která na rozhraní pevné látky a plynného prostředí a podstatně zvyšuje tzv. smáčecí úhel pro vodu. Znečištění především porézních a nasákavých povrchů vzniká tak, že se organické nečistoty, či kapaliny na bázi oleje či mastnoty usazují v pórech materiálů, které možné ošetřit tak, aby se nečistoty do pórů vůbec nedostaly.

Hydrofobizace fasád je vhodná pro ochranu všech porézních silikátových podkladů (omítka, plynosilikát, beton, pískovec, cihly, pálená střešní krytina apod.) před povětrnostními vlivy, zachovává paropropustnost, zvyšuje životnost, vytváří samočistitelný, vodoodpudivý povrch, zabraňuje růstu plísní a mechů .

Nanotechnologická impregnace a ochrana povrchů

Čištění fasád a budov

Nanotechnologická impregnace povrchů a dlažbových povrchů systémem FINALIT Professional™ s hydrofobním a nepřilnavým nano efektem okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Nanotechnologická impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné tlakové čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

FINALIT Professional™ je systém ochrany a impregnace povrchů , kdy dochází ke spojení ochranných částic s podkladem a je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Impregnovaný a formovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky této technologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Čištění fasád a budov

Nanotechnologická impregnace povrchů je prováděna buď ruční válečkovací nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Strojní metodu postřiku provádíme patentovaným systémem WAGNER ©.

Nanotechnologická impregnace je z hlediska optiky především forma transparentního impregnačního povrchu na bázi nanočástic, který vytváří vysoce hydrofobní ochranu povrchů a či keramických materiálů. Ošetřený materiál je paropropustný – prodyšný a chrání před vnějšími vlivy jako např. jsou: špína, voda a jiné kapaliné látky. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH13, plně transparentní bez viditelné vrstvy. Díky změně̌ povrchového napětí vyperlí tekutiny od povrchu pryč̌ a nečistota nemůže přilnout k povrchu.

Čištění fasád a budov

Samočistící fotokatalytické ochrany fasád

Ochrana fasád se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

Čištění fasád a budov

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Samočistící suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo
dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

Čištění fasád a budov

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 – 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje fasád m ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých fasád fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

Čištění fasád a budov

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické ochranné povrchové suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Referenční aplikace fotokatalytických samočistících fasád | FN NANO®

Čištění fasád a budov

Čištění fasád a budov

Samočistící ochranné povrchy fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu fasád v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Čištění fasád a budov

Ceník profesionálních služeb

 • od 450,- Kč bez DPH per hod | výškové řemeslné práce a práce ve výškách
 • od 10,- Kč bez DPH per m2 | tlakové mytí a oplach fasád a opláštění budov
 • od 49,- Kč bez DPH per m2 | tlakové čištění fasád a opláštění budov
 • od 65- Kč bez DPH per m2 | tlakové horkovodní čištění fasád a opláštění budov
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 | tlakové parní čištění fasád a opláštění budov
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 | strojové čištění fasád a opláštění budov
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace obkladů a fasád
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | impregnace proti pavoukům a hmyzu
 • od 150,- Kč bez DPH per m2 | nátěry fasády a opláštění budov
 • Cena dle rozsahu a velikosti | samočistící fotokatalytické povrchy
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.