Akce: UK, plavecký bazén Hostivař

V současné době se vyrábí nepřeberné množství dlažeb a obkladů s různým designem a v různých formátech. Tvoří nedílnou součást interiérů domácností i průmyslových a komerčních prostor.

Opravdu kvalitní keramické dlažby mohou splňovat svůj praktický a estetický účel třeba i desítky let. Ale jak poznat už při nákupu, že jde o dobrý výrobek? Je třeba sledovat tato základní kritéria:

  • nasákavost
  • mrazuvzdornost
  • odolnost proti opotřebení
  • protiskluznost
  • tvrdost

Pro vnitřní prostory, které nejsou vystaveny povětrnostním vlivům, můžete bez obav použít jakýkoliv keramický obkladový prvek bez ohledu na nasákavost.

Keramické dlažby s nasákavostí do 0,5 % a méně tvoří špičku z hlediska odolnosti proti mrazu. Platí pro ně stejná šíře použití jako pro výrobky s nasákavostí 0,5 až 3 %.

Tyto výrobky jsou velmi často spojeny s nejvyššími stupni otěruvzdornosti a se zvýšenou protiskluzností, takže je lze použít do exteriéru i interiéru na místa silně namáhaná chůzí.

Zejména při výběru keramických dlažeb se vyplatí mít povědomí o hledisku protiskuznosti.

Pro místa více namáhaná chůzí a vystavená navíc zanesení nečistot zvenčí, jako jsou venkovní terasy, vstupy do domů nebo zádveří, komerční prostory se vyplatí vybrat dlažbu s vysokou otěruvzdorností, která zaručí dlouhodobou životnost výrobku.

Keramické dlažby se dobře udržují

Keramické dlažby a obklady nevyžadují náročnou údržbu, pokud ji ovšem zanedbáme, začnou se na nich usazovat nečistoty. Při běžné údržbě většinou vystačíme s běžnými čisticími prostředky, které by ale neměly obsahovat abrazivní složky, jež by mohly povrch keramiky poškrábat. Na čištění keramiky jsou vhodné saponáty, Použitím nekvalitních přípravků, či leností úklidových pracovníků či firem dochází tzv. zašlosti povrchu.
S tímto problémem si umí naše forma poradit.

Čištění keramické dlažby naše firma prováděla Universitě Karlově, sportovní bazen, Praha 10, Hostivař

Čištění interiérové dlažby se zakládalo na několika dílčích metodách a jejich kombinacích. Především bylo nutné odstranit zbytky lepidla po dlouholetém přilepeném koberci a nivelační stěrce, která zde z důvodu vyrovnání podkladu byla aplikována a stala se téměř nedílnou součástí keramické dlažby. Následně bylo zapotřebí nanotechnologicky rozpustit zbytkovou vrstvu lepidla a díky systému za naši stranu doporučena provedením aplikace vysoce kvalitní ochrany povrchu systémem Finalit NR. 22, která je transparentní bez změny optiky povrchu s  životností 3-5let. Tato impregnace je oděru odolná, olejům odolná, soli odolná, protiskluzová a mající vysokou tvrdost neboť je složena z nano-hybridních částic minerálních složek v kombinaci s plast – teflonovými částicemi a polyuretanovými částicemi. Tímto se vyznačuje vysokou životností a takovouto impregnaci a jakost ochrany povrchu není možné srovnávat s impregnacemi běžně dostupnými na bázi vosků, lineárních polymerů, silanů, silikonů, rozpouštědel a ředidel.

www.finalit.cz. odstraňovač lepidla bylo provedeno kompletní dočištění a odstranění lepidla z podlahy a keramické dlažby, tím naše firma splnila v tomto kroku první a zásadní kritérium a to důkladné odstranění anorganických a minerální a stavebních nečistot na povrchu keramické dlažby.

Čištění keramické dlažby bylo následně do finálního stavu dovedeno systémem horkovodního a parního čištění v kombinaci s mechanickým strojovým čištěním a závěrečnou neutralizací povrchu podlahy a keramické dlažby Tím byl povrch dlažby připraven k provedení impregnace.

Impregnace dlažby a impregnace keramické dlažby byla provedena dle požadavků klienta transparentní systémem s protiskluznou ochranou a oděru odolnou ochranou, za předpokladu zachování životnosti v délce cca 3 let za běžného plánovaného provozu a pochozí zátěže tohoto prostoru. Doba schnutí impregnace byla cca 4hod a povrch díky jeho stáří a značné savosti z důvodu již porušené glazury bylo zapotřebí hloubkově penetrovat a následně impregnovat.

Za naši stranu doporučena provedením aplikace vysoce kvalitní ochrany povrchu systémem Finalit NR. 22, která je transparentní bez změny optiky povrchu s  životností 3-5let. Tato impregnace je oděru odolná, olejům odolná, soli odolná, protiskluzová a mající vysokou tvrdost neboť je složena z nano-hybridních částic minerálních složek v kombinaci s plast – teflonovými částicemi a polyuretanovými částicemi. Tímto se vyznačuje vysokou životností a takovouto impregnaci a jakost ochrany povrchu není možné srovnávat s impregnacemi běžně dostupnými na bázi vosků, lineárních polymerů, silanů, silikonů, rozpouštědel a ředidel.

Komplexní a celistvý výsledek čištění a realizace zakázky přináší uspokojení a dobrý pocit z celkové investice oběma stranám.