Jak zajistit, aby vaše podlaha byla bezpečným místem, na kterém malé děti neuklouznou a nezraní se, neupadnou starší lidé a nepoškrábou ji vaši zvířecí miláčci? To je otázka, nad níž si láme hlavu řada lidí, kteří nedbají jen o krásu krytin, ale i o bezpečnost a dlouhodobou výdrž. A dobrou zprávou je, že řešení existuje – a je jednoduché a efektivní.

Pokud máme ve firmě nebo v domácnosti koberce, nemusíme nic z toho řešit – když se zašpiní nebo prošlapou, buď je necháme profesionálně vyčistit, nebo si zkrátka pořídíme jiné. Ale zcela odlišná je situace, pokud máme na podlahách dlažbu, dřevěné parkety nebo třeba obyčejné lino. Stačí chvilka nepozornosti a starší člověk snadno uklouzne a něco si zlomí. Rozdováděné dítě si může lehce ublížit, když mu při dovádění podklouzne nožka a spadne na hranu nábytku. A co teprve vaše zvířata, která řádí a hrají si a je jim jedno, že podlahy poškrábou a nenávratně zničí. Přesto to není beznadějné. Právě kvůli těmto i mnoha dalším případům se používají ochranné impregnace podlah a nebo také protiskluzové nátěry.

Na dlažbu i schody

Vděčným příkladem za všechny je koupelna. Pokud ji chceme mít krásnou a podle našich představ, vybíráme si také dlažbu, která lahodí našemu oku a ladí s veškerými detaily v této místnosti. Jenže mnoho dlažeb není protiskluzových – a za krásu tak po vystoupení ze sprchy můžeme zaplatit těžkým zraněním. Nemusíme ale dělat kompromisy a kupovat si ne tak pěknou dlažbu, zato ale s protiskluzovým povrchem. A ani ji nemusíme „hyzdit“ nějakými podložkami. Pokud povoláme profesionály z čisticích firem, tak nám dlažbu nejen dokonale vyčistí a zbaví ji zažraných nečistot a mikroorganismů, ale nabídnou i protiskluzové nátěry. A ty přesně plní svůj účel – po jejich aplikaci se už nikdy víc nemusíte bát nepříjemného podklouznutí. Ostatně, aplikovat se nemusejí jen na dlažbu, nanášet se mohou na jakékoliv podlahy a krytiny včetně schodišť.

Dlouhodobá ochrana

Další možností je pak ochranná impregnace podlah, která zajistí jejich dlouhodobou čistotu a ochranu před poškrábáním a poničením. Obvykle se používá po dokonalém vyčištění podlah, ale objednat se dá samozřejmě i samostatně – to záleží jen na vás.